Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Bademli Botoks , Bademli Botoks Fiyatı, Bademli Botoks Ücreti, Bademli Botoks Ücretleri, Bademli En iyi Botoks, Bademli Botoks Doktoru, Bademli Botoks Yapan Yerler, Bursa Bademli Botoks, Bademli Bursa Botoks, Bademli Botox, Botox Bademli

 

Clostridium Botulinum adlı bakteriden laboratuvar koşullarında elde edilen, kozmetik olarak yüz kırışıklıkları ve terleme tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Botoks Nasıl Etki Eder?

Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engeller. Böylece sinirler ile onların uyardığı kaslar arasındaki elektrik iletimi geçici olarak durdurulur, hareketi kısıtlanan kaslar gevşer ve bu kaslardan kaynaklı kırışıklıklar kaybolur. Etki sadece yapıldığı bölgede ortaya çıkar, vücudun diğer kaslarını etkilemez.

Botoks Hangi Kırışıklıklara Uygulanabilir?

Botoks tedavisi için uygun bölgeler

  • Alın kırışıklıkları
  • Göz çevresi
  • Kaş arası
  • Boyun çizgileri, burun kenarındaki kırışıklıklar ve üst dudaktaki ince kırışıklıklar üzerinde uygulanır.
  • Ayrıca aşırı terlemeye karşı el içi, ayak tabanı ve koltuk altlarına da uygulanır.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Tedavi öncesi hasta beklentisi değerlendirilir. Botoks uygulamasından alınabilecek sonuçlar hastaya detaylı şekilde anlatılır. Tedavi bölgesi temizlenir ve hasta tercihen dik bir pozisyonda otururken uygulama yapılır. Tedavi sonrası 3 saat kadar dik pozisyonda kalınması ve enjeksiyon bölgelerine masaj yapılmaması önerilir.

Botoks Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Başlar ve Ne Kadar Sürer?

Botoks uygulamasının etkisi 48-72 saatte başlar, 10-14 günde tam olarak görülür. İlk uygulamalarda etkisi 3-6 ay sürer; tekrarlayan uygulamalarda bu süre 8-10 aya kadar uzayabilir.

Botoks Uygulamasının Ne Gibi Yan Etkileri Vardır?

Botoks doğru uygulandığında yan etkisi yok denecek kadar az ve geçicidir. Sadece enjeksiyon yerlerinde kızarıklık, bazen birkaç günde geçen şişlik ve hafif morarma gözlenebilir.

Botoks Uygulaması Yaptırıldığında Yüz İfadesi Kaybolur Mu?

Sanılanın aksine, uygulanan doz ve bölge seçimi doğru yapılarak botoks uygulamasından oldukça doğal bir görünüm elde edilmektedir.  İlacın özelliği ve uygulama yapan hekimin tecrübesi başarıyı etkileyen en önemli faktördür.

Botoks Kimlere Yapılmaz?

Botoks, sinir-kas hastalığı olanlara, hamilelere ve emzirenlere yapılmaz.

Botoks Yaptırmayı Bırakınca Kırışıklıklar Daha Kötü Olur Mu?

Hayır, tam tersine mimik kasları zayıfladığı için uygulamaya devam edilmese bile kırışıklıklar tam olarak geri gelmeyecektir.