Cildimiz yaş ilerledikce, güneş hasarı, yerçekimi ve daha birçok faktörün etkisi ile gergin yapısını ve elastikiyetini kaybeder.

İple yüz germe nedir?

Son yıllarda geliştirilen ameliyatsız bir yüz germe operasyonudur. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi yaratan özel üretilmiş ipliklerin, ince iğne veya ucu künt kanüller ile cilt altına yerleştirilmesiyle yapılır. Bu uygulamada kullanılan iplikler çeşitli tipte ve uzunlukta olup, polidioksanon (PDO) yapısında ve insan dokusuna uyumludurlar. Bu ipler; sarkan ve gevşeyen ciltlerde azalmış olan kollajen ve elastin liflerinin yerini almaktadır. Bu sayede cilde gençlik ve elastikiyet kazandırılmaktadır.

İple yüz germe nasıl yapılır?, İple yüz germe Uygulama süresi ne kadardır?

Uygulama alanına İşlem öncesinde lokal anestezik krem sürülerek işlem daha konforlu hale getirilir. Cilt temizlendikten sonra iplikler, ince iğne veya ucu künt kanüller ile cilt altına yerleştirilir. Uygulama süresi tüm yüz için 30-45 dakikadır. Bu nedenle öğle tatili gibi sürelerde bile uygulanabilmektedir.

İplerle yüz germe tedavisinin etkinliği ne kadar sürer ?

Kalıcılığı 1-2 yıldır.

İplerle yüz germe işlemi sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir?

Uygulama sonrasında günlük aktivitelere hemen dönülebilmektedir. Yüzün yıkanması bir gün sonra önerilmektedir. İlk 1-2 hafta ağzın çok geniş açılması , abartılmış mimiklerden ve sert yiyeceklerden kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmalıdır. İp askı uygulamasından sonra olası enfeksiyonu önlemek için ağızdan ve topikal antibiyotik tedavisi önerilmektedir.

İp ile yüz germe kimlere uygulanamaz?

Gebelik ve emzirme dönemlerinde otoimmün hastalıklığı, hemofili gibi kanama yatkınlığı olanlar, kanser hastaları, uygulama alanında deri enfeksiyonu yada inflamasyonu olanlarda, keloid riski olanlarda uygulanmaz.

Hangi bölgelerde etkilidir?

  • Sarkmış yüzün, yanakların düzeltilmesinde
  • Ağız çevresi çizgileri ve kırışıklıkları
  • Boyun sarkmalarınında
  • Alın, kaş arası, göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde
  • Burun yanak dudak arası çizgilerin tedavisinde

 

İple yüz germe işleminin avantajları nelerdir?

Kollajen üretimini uyarır, kısa sürede uygulanır, ince kırışıklıkları düzeltir, kolay ve güvenli bir yöntem, lokal anestezi uygulanır.

 

İple yüz germenin Yan etkileri nelerdir?

Kızarıklık, şişlik ve morluk oluşabilecek geçici yan etkilerdendir.