Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Dudak dolgusu dudakları gençleştirme, şekillendirme, dolgunlaştırma ve asimetrileri gidermek amacıyla Hyalüronik asit ürünlerinin kullanıldığı bir uygulamadır. Dudak dolgusu yapılırken dudağın şekli ve ne istendiği iyi analiz edilmelidir.

Dudak dolgusu uygulamaları tecrübeli ve alanında uzman bir hekim tarafından gerçekleştirildiğinde doğal ve güzel bir değişim sağlayabilmektedir. Başarılı bir uygulamada, orantısal olarak kişiye en uygun dudak biçimini sağlayacak doğru dozda dolgu içeriği, üst ve alt dudağa enjekte edilmelidir. Kişinin estetik görünümünü ve konuşma fonksiyonunu bozacak abartılı dudak dolgu enjeksiyonlarından kaçınılmalıdır. Dudaklardaki dolgunluk ve hacim artışının yüzün altın oranlarıyla uyumlu olmasına dikkat edilmedir. Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda tedavi planı oluşturulmaktadır.

Dudak dolgusu standart bir alana yapılmaz. Bazen sadece dudağın pembe kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek ve hekim analizi yapılarak estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

Dudak dolgusu ağrılı mıdır?
İşlem öncesi lokal anestetik kremler sürüldüğü için minimal ağrılıdır.

Dudak dolgusu ne kadar süre kalıcıdır?
Kişiye göre değişmekle beraber ortalama olarak Dudak dolgusu 8-12 ay kalıcıdır. Çünkü bu uygulama ile bölgede sağlanan dolgunluk etkisi, insan vücudu ile uyumlu dolgu malzemesi olan hyalüronik asitin vücut tarafından metabolize edilmesi ile zaman içerisinde yok olmaktadır. Dudak dolgusu tekrar edildikçe kalıcılık süresi uzar.

Dudak dolgusundan sonra görülen yan etkiler nelerdir?
Dudak dolgusu sonrası geçici hafif ödem ve morluk olabilir. Dudak dolgusu uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve bu uygulama mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Böylelikle hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespiti sağlanmış ve önlemleri alınmış olur; hem de uygulamanın başarısı artmış olur.

Dudak dolgusundan sonra nelere dikkat etmeliyim?
Dudak dolgusu sonrası morluk ve ödemi azaltmak için buz tutulmalıdır. Dolgu sonrası 1 hafta öpüşmekten kaçınılmalıdır.