Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Sıcak havaların ardından, kuruyan, bronzlaşan, nem ve terden yağlanan, havuz ve deniz suyundan yorulan cildiniz için özel bakım ipuçları ile cildinizi soğuk havalara hazırlayın.

Duş jelleri

Duş jeli seçimlerinde SLS, SLES, tuz, paraben ve pek çok zararlı kimyasallar içeren ve cildi kurutan ürünleri kullanmaktan kaçınılması gerekir. Doğal ve organik yağlar içeren duş jelleri tercih edin. Farklı aroma ve kokularıyla bakımlı cilt temizliğiniz için uygun ürünler seçmeyi ihmal etmeyin.

Her mevsim koruma

Güneş koruyucu kremlerin kış aylarında da kullanılması cilt sağlığı açısından önemlidir. Cildimize zarar veren UVA ve UVB ışınlarından cildimizi korumak için dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanılarak, cilt koruma altına alınmalı.

Nemlendirme

Nemlendiren ve bakım sağlayan vücut losyonları ile duştan sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle mevsim değişimlerinde kuruyan ciltler için nem dengesini arttırabileceğiniz doğal içerikli vücut losyonları veya sevdiğiniz vücut yağları ile cildinizi hem nemlendirmeye hem de beslemeye özen gösterin.

Cilt lekeleri

Yaz mevsimindeki yoğun güneş ışınları zamanla cilt üzerinde lekelerin oluşmasına neden oluyor. Bu lekelerin büyümemesi için düzenli bakım yapılması gerekiyor. Güneş lekeleri için cilt bakım merkezlerine gidebilir ya da Radyo Frekans cihazları kullanarak kendiniz bakım yapabilirsiniz. Bakım sonrası cilt elastikiyetini tekrar kazanacaktır. Cildiniz için düzenli olarak güneş kremi kullanımının da ihmal edilmemesi gerekiyor.

Beslenme ve hareket

Sonbahar meyveleri vücudumuza gereken su ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamamıza yardımcı oluyor. Bu dönemde meyve ve sebze tüketilmesi ve bol bol su içilmesi gerek. Sağlıklı beslenme oldukça önemlidir ancak spor ve hareket de beslenme kadar elzemdir.