Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Günümüzde Akne skarı (sivilce izi) tedavisinde güvenle kullanılan çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Önemli olan nokta akne skarı (sivilce izi)’nin iyi analiz edilmesi gerektiğidir. Akne skarı (sivilce izi) tedavisinden önce varsa aktif akne (sivilce) tedavisi yapılmalıdır. Akne skarı (sivilce izi) yüzde en sık deriden çökük, sırtta ise deriden kabarık şekilde oluşur.

Sivilce (akne) izi neden olur?

Sürekli olarak aynı yerde çıkan ve çok derin kist ya da nodül şeklinde olan sivilceler de iz kalma olasılığı yüksektir.

Sivilce izlerinden kurtulmak mümkün mü?

Sivilceler zamanında tedavi edilmediği zaman iz bırakarak iyileşirler. Derin ve iltihaplı sivilceler daha çok iz bırakma riskine sahiptir. Akne skarı (sivilce izi) tedavisinde özellikle fraksiyonel lazerler, altın iğne olmak üzere , kimyasal peelingler ve dolgular başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit Lazerle sivilce izi tedavisi nasıl yapılır?

Lazer tedavileri ile cildin en üst tabakasındaki hasarlı dokular soyularak izler tedavi edilebilir. Lazer tedavileri ile ciltte bulunan kollajeni tetikleyerek hasarlı dokuların iyileşmesini sağlar. Fraksiyonel lazer ile sivilce izi tedavileri 3-4 hafta aralıklarla 3-4 seans olarak yapılmalıdır. Seans sayısı sivilce izinin derinliğine, yaygınlığına ve kişinin cilt tipine bağlı olarak değişmektedir. Tedavi sırasında güneşten korunmak gerektiğinden tedavi genellikle kış aylarında yapılmaktadır.

Altın iğne (Fraksiyonel Mikroiğneli Radyofrekans) ile sivilce izi tedavisi nasıl yapılır?

Altıniğne; fraksiyonel lazer ile birlikte son yıllarda sivilce tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Altıniğne; cilt ve cilt altındaki dokuyu ısıtarak kollajenin yenilenmesi ve yeni bir cilt dokusu oluşumuna neden olmaktadır. Altın iğne kontrollü bir şekilde ısıtır ve cildin üst tabakasına zarar vermez böylelikle leke bırakma riski olmadığından her mevsim uygulanabilir. Altın iğne ile birlikte uygulanan Deri içi tedavisi oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Sivilce izi tedavisinde altın iğne ayda bir uygulanır, etkili bir sonuç almak için 3-4 seans uygulama önerilir.