Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları, herhangi bir cerrahi operasyon olmadan çeşitli bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyen bireylere etkili sonuçlar sunan tekniklerdir. Günümüzde kadın ya da erkek fark etmeden herkes daha ince, sıkı ve fit bir bedene sahip olmak ister. Estetik bir görüntüye kavuşma arzusunun yanı sıra, daha sağlıklı bir vücut için fazla kilolarınızdan kurtulmayı amaçlıyorsunuz. Ancak çeşitli diyet programları ve egzersizlere rağmen kilo versek de belirli bölgelerinizdeki fazlalıklardan kurtulmanın hiç de sandığınız kadar kolay olmadığını da çok iyi biliyorsunuz. Ameliyatsız bölgesel incelmeyi, vücut şekillendirme olarak da tanımlamak mümkün. Kimi zaman hasta, bölgesel fazlalıklarından kurtulmak ister. Ancak ameliyat olmaktan da kaçınır. Bu gibi durumlarda ameliyatsız bölgesel incelme uygulamaları kurtarıcı niteliktedir.

Örneğin, zayıf bir bedene sahip olan bir bireyde selülit problemi olabilir. Bu noktada selülitli bölgedeki yağların kırılımını sağlamak gerekir. Ya da zayıf olarak tanımlayabileceğimiz bir hastanın göbek bölgesinde yağlanma problemi olabilir. Bu gibi durumlarda hastanın mevcut durumu ve beklentilerine uygun olan cihaz uzmanlar tarafından belirlenir.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA TEDAVİSİ NEDİR?

Bölgesel zayıflama, vücutta, yağ tabakası ve kilonun yoğunlaştığı bir bölge hedeflenerek, teknolojik cihazlar ile uygulanan zayıflama yöntemidir. başarılı ve kalıcı sonuçlar için cihaz uygulaması ile birlikte mutlaka diyet ve spor yapılmalı bol su içilmelidir.

Bölgesel zayıflama uygulaması genellikle;

  • Göbek
  • Kol
  • Bacak
  • Basen gibi yağ depolanması nedeni ile oluşan fazla kiloların bulunduğu bölgeye uygulanmaktadır.

BÖLGESEL İNCELME TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Bölgesel incelme uygulanacak bölgeye yerleştirilen başlıklar ile işleme başlanmaktadır.

Yağ tabakasının ne ölçüde seçici olduğu ekrandan takip edilebilerek uygulama ona göre yapılmaktadır.

Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmeyecektir. Sadece uygulama yapılan bölgede rahatsız etmeyecek derecede bir sıcaklık hissedilebilecektir. Isınan yağ kütleleri küçülerek yok olacaktır. Bu sayede sağlıklı biçimde zayıflama gerçekleşmiş olacaktır.

 

BÖLGESEL ZAYIFLAMA TEDAVİSİ HANGİ SIKLIKLA UYGULANMALIDIR?

Temassız Estetik uygulaması, liposuctiona alternatif bir zayıflama yöntemidir. Uygulama bölgesindeki yağlar, azalırken bir yandan da incelmektedir. Bu sebeple uygulama yapılan bölge için kısa sürede tekrar yağ oluşumu mümkün değildir.

Uygulama sonrasında kişinin beslenme düzeni değişmez ve hormonal farklılıklar yaşanmazsa, aynı bölge için yağlanma tekrarlanmayacaktır.

Bu yüzden ikame uygulama gerekmemekle birlikte Kişi aşırı kilolu ise 6 ay sonunda tekrardan 4 seanslık uygulama gerekebilir.

ÇOK KİLOLU KİŞİLER İÇİN BÖLGESEL ZAYIFLAMA UYGULAMASI YAPILIR MI?

Temassız estetik, kilolu kişiler için hızlı kilo verme yöntemlerinden biridir.

Günümüzde bölgesel incelme uygulamaları, yağ paketlenerek vücut şekilllendirmeye dönüktür. Bu sebeple belli bir kilonun üzerindeki kişiler için fayda sağlamamaktadır.