Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Dermaroller, silindirik bir aygıtın üzerine yerleştirilmiş 0.5-2.5 mm uzunluğunda, 0.1 mm çapında yüzlerce adet paslanmaz iğneden oluşan medikal bir el cihazdır.
Dermaroller nerelerde kullanılır?

Kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimini uyararak anti-aging etki sağlar.
Dermatolojide topikal maddelerin, deri altına geçişini 200 kata kadar arttırır. (Transdermal geçişin artırılması – Dermaterapi).

  • Cilt lekeleri
  • Sivilce izleri
  • Geniş gözenekler
  • Cilt çatlakları
  • Skarlarda
  • Yara izlerinde

Dermaroller nasıl etkili olur?

Dermaroller uygulamasında deride yüzlerce minik kanallar açılır. Mikroiğnelerin oluşturduğu mikrokanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır ve cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı uyarılır. Dermaroller tedavi sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Dermaroller nasıl uygulanır?

Dermaroller uygulamalarından önce anestezik etkili krem sürülebilir. Mikroiğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Deri içi Tedavisi ve mezoterapi gibi cildin yenilenmesini uyaran yöntemlerle birlikte kullanılarak, işlemin etkinliği arttırılabilir.

Dermaroller kaç seans uygulanmalıdır?

İyi sonuç alabilmek için 5-6 seans yapılması gerekir. Uygulama alanına göre işlem 15-20 dakika sürebilmektedir. Dermaroller seans aralığı 1 ay olmalıdır.

Dermaroller sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Güneşten korunmalıdır. Nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Tedaviden sonra aynı gün su temasından kaçınılmalı, makyaj yapılmamalıdır. İşlemden sonra ertesi gün günlük yaşama dönülebilir.

Dermarollerin yan etkisi nelerdir?

Dermarollerin kalıcı yan etkisi yoktur. 1-2 gün süren geçici kızarıklık görülebilir.