Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Gün içinde bedenimiz ile birlikte en büyük organımız olan cildimiz de yoruluyor.

Tüm dış etkenlere, hava kirliliğine, soğuğa ve güneş ışığına maruz kalan cildimizin onarılması için biyolojik yapımız geceleri fırsat sunuyor. Uykudan önce yapılan bakım rutini ile deliksiz uykuya dalabilir ve cildinin geceden sabaha kendini onarma mucizesine tanık olabilirsin.

Gece Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

İnsan vücudunun işleyişi doğal bir ritme sahiptir. Sabahın ilk ışıklarında uyanmak, gün boyunca belirli saatlerde sindirim sistemimizin daha iyi çalışması, kimi saat dilimlerinde sporun etkisinin daha fazla olması gibi vücudumuz için önemli zaman dilimleri vardır. İşte biyolojik sistemin, cildimiz için çalıştığı saatler de gece uykuya daldığımız saatlerdir.

Akşam saat 18:00’da daha hızlı çalışmaya başlayan cilt metabolizması 23:00 – 04:00 saatleri arasında daha da hızlanarak tamamlanır. Bu saatler arasında derin uykuda olmak cildin görünümünü yenilemesi için de büyük önem taşıyor.

Uykudan önce cildinize yapacağınız doğru bakım rutini ile tazelenmesine dışarıdan destek vererek uzun yıllar boyunca dolgun, pürüzsüz, canlı, kırışıklıklarla mücadele eden ve daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gece Cilt Bakım Rutini

Geceleri cilt bakımı yaparak kısa vadede ertesi sabaha daha taze bir cilt ile başlayabilir, uzun vadede cildinizin genç görünümünü koruyabilirsiniz. Peki doğru gece bakım rutininizi nasıl oluşturacağınızı biliyor musunuz?

1. Adım: Temizleme

Gün boyunca ne yazık ki bizim göremediğimiz ama cildimizi kaplayan kir, yağ ve makyaj kalıntılarından bir örtü oluşur. Gece kendini yenilemek için çalışan cildinize yardımcı olmak istiyorsanız öncelikle temizleyerek başlamalısınız. Özellikle cildin görünümünü yenileme esnasında yani 23:00 – 04:00 saatleri arasında temiz olması önem taşıyor. Cildinizi temizlerken parmak uçlarınız ile masaj yapmanız gün içinde yorulan teninizi rahatlatacak ve sevildiğini hissetmesini sağlayacaktır.

Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil ile cildinizdeki makyajı ve kiri temizleyebilir, Skualan, Akşam Sefası yağı ve lavanta yağı içeren formülü sayesinde yatıştırıcı ve rahatlatma etkisini hissedebilirsiniz. Göz çevresi dahil tüm yüzünüze uygulayabileceğiniz temizleme yağı, su ile emülsiyon oluşturarak temizleme sütüne dönüşüyor.

2. Adım: Tonikleme

 

Genetik özellikler, cilt bakımının ihmal edilmesi, hava kirliliği gibi nedenlerle cildimizdeki gözenekler genişliyor ve kötü bir görüntüye sebep oluyor. Bu gözenekli görünümün önüne geçmek için, cilt temizliğinden sonra son temizlik adımı olarak tonik uygulayabilir ve gözenek görünümünü azaltabilirsin.

3. Adım: Serum Kullanımı

Cildini iyice temizledin, günün tüm kirini yüzünden arındırdın ve işte şimdi yapma zamanı. Şu an yapılacak tüm güzelliklere ve bakımlara son derece açık olan cildin için yapacağın en önemli bakım adımlarından biri ise serum kullanmak.

Kiehl’sın en sevilen ürünlerinden olan Midnight Recovery Concentrate, temel ve botanik yağlardan oluşan bitkisel kaynaklı konsantre bir üründür ve cildin gece boyunca yenilenme sürecinde en büyük destekçileri arasında yer alır. Cilt temizliğinden sonra cildine uygulayacağın serum ile bir sonraki güne cildini hazırlamayı asla unutma! Serumun nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorsan aşağıdaki videoya göz atabilirsin.

 

Sürekli suya ihtiyaç duyan vücudumuz gibi cildimizin de rutin olarak nemlendirilmesi gerekiyor. Bu nedenle her gece bakım rutininizi nemlendirici gece kremleri ile desteklemeyi unutmayın.

Bunları Atlamayın: Peeling ve Maske

Her gece bakım rutini için gerekli olmasa bile haftada 1 veya 2 kez cildinizin ihtiyacına göre peeling ve maske uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Cildin ölü derilerden arınması ve görünümünün daha iyi yenilenmesi için cilt tipinize uygun ürünler tercih edebilirsiniz.

 

Gece bakım rutini için Midnight Recovery serisini keşfedebilir, cildi onaran ve görünümünü yenileyen gece bakım iksiri ile gözle görünür sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sadece Gece Dinlenebilen Gözler için Bakım

Gün boyunca aktif olduğumuz her an açık olan gözlerimiz sadece geceleri huzura kavuşuyor. Bu nedenle gözlerin dinlendirilmesi için ilk şart ışık almayan bir odada deliksiz uyku oluyor.

Sabaha dinlenmiş gözlerle başlamak güzel görünüm sağladığı gibi motivasyonu da yükseltiyor ve bilinen bir gerçek var ki gözler tam anlamıyla dinlenmeden vücudumuz da dinlenmiş hissi vermiyor. Bu nedenle gece bakım rutini arasında göz çevresi kremine mutlaka yer vermeniz gerekiyor.

Kiehl’s Öneriyor: Midnight Recovery Eye

Gece göz bakımı için tüm ihtiyacı tek krem ile sağlayan formülü sayesinde güne daha dinlenmiş, genç görünümlü ve aydınlık gözler ile başlamanızı sağlamanın yanı sıra göz altı torbalarını ve koyu halkaların görünümünü azaltıyor.

Doğal kaynaklıformülünde bulunan Akşam Sefası ile cilt bariyerini onarıp ışıltı veriyor, Lavanta yağı ile cildi rahatlatıyor, Skualan ile yüksek oranda nemlendirme sağlıyor. Parmak uçlarına 2 nazik dokunuş yaparak cildinize zahmetsizce uygulayacağınız göz bakım kremini sadece gece kullanmanız gerekiyor.