Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Gıdı estetiği nedir?
İnsanlar; yüz bölgesindeki şekil bozukluklarınI zaman zaman makyajdan faydalanarak kamufle edebilir. Ancak gıdı bölgesinde olan sarkmalarda, kırışıklıklarda böyle bir şansımız bulunmamaktadır.

Bu sadece gıdı estetiği sayesinde giderilebilir. Bu etkiyle kendinizi olduğunuzdan daha genç hissedecek ve görüneceksiniz. Çene altından boyuna kadar olan bölgeyi kapsayan gıdı da olan aşırı yağlanma, sarkma ve kırışıklık gibi etkiler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Gıdı da olan deformasyonun oranına göre farklı estetik yöntemlerle, herkes mükemmel bir gıdı estetiğine sahip olabilir.

Gıdı bölgesinin durumu nasıl değerlendirilir?
Gıdı çeneden boynun alt tarafına kadar uzanan alanı kapsamaktadır. Genç bir yüz görünümünün olmazsa olmazı olan bu bölge, çeneye paralel yapıda olduğundan, karşıdan bakıldığında gıdı da sarkma olmamalıdır. Bu kişinin daha yaşlı görünmesine ve yüz hatlarının bozulmasına neden olur.

Magic Sound ile Gıdı Eritme

Magic Sound,  gıdı bölgesini toparlamakta en etkili tedavilerden biri olma özelliğine de sahip. Teknolojinin başarısı iki etkiyi bir araya getirmesinden kaynaklanıyor: Hem gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusunu parçalıyor hem de elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırıyor. Ultrason enerjisi ile yağ hücrelerine etki eden sistem, bunu yaparken kas ve damar sistemine zarar vermiyor.

Tedavi protokolü iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanstan oluşuyor. Ortalama 20 dakika süren işlemin önemli bir özelliği de son derece konforlu olması. Hastaların ortak görüşü tedavinin bir masaj rahatlığında geçtiği yolunda. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık görülmesi normal olsa da bu sadece birkaç saat içinde tamamen geçiyor. Uygulamadan hemen sonra hasta sosyal yaşamına geri dönebiliyor.

Mezoterapi ile Gıdı Eritmede

Gıdı gençleştirmesinde başvurulan mezoterapi enjeksiyonları ameliyatsız ve etkili gıdı küçültme yöntemidir. Mezoterapi ile gıdıda biriken fazla yağ dokusunun azaltılması, gevşeyen cilt dokusunun sıkılaştırılması, kırışıklıkların azaltılması sağlanır. Aslında gıdı eritme bir lipoliz yani yağ eritme metodudur.

Lipoliz yağ hücrelerinin küçültülmesi veya parçalanması anlamına gelmektedir. Lipoliz mezoterapisi sınırlı bölgelerde (lokal) aşırı yağ birikimi tedavisinde sık tercih edilen bir mezoterapi yöntemidir.