Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

Karbon Peeling, lazerlerle karbon losyonun birlikte kullanımı ile yapılan bir cilt gençleştirme tedavisidir.

Karbon peeling, yan etki olmaksızın, her mevsimde ve koyu, hassas ciltlerde dahi yapılabilecek kadar güvenli çabuk sonuç veren bir peeling’dir.

Karbon peeling’te ilk adım, cilt yüzeyinin karbon kremle örtülmesidir. Karbon kremi, gereken enerjinin, yüzeysel deride maksimum yükseklikte yoğunlaşmasını sağlar. Lazerin özelliğine göre, özel olarak hazırlanmış bu karbon krem, ani bir ısınmayla yüzeysel tabakayı karbonla birlikte buharlaştırarak kaldırmaya yardımcı olur. Bu bölgedeki etki kimyasal peeling ile elde edilen etkiye benzer olarak yüzeysel bir soyma işlemidir. Bununla beraber, lazerin hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisi de gerçekleşir. Bu, ciltte kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak elastikiyetinin gelişimine katkı sağlar. Uygulama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve günlük yaşantıyı etkileyecek bir durum oluşturmaz.

Özellikle akne ve geniş gözeneklerin tedavisinde kullanılan özel mod da ise, uygulanan karbon solüsyonu mikrosaniyelik atımlarla gözeneklerin içine iyice yerleştirilir ve bu noktalar hedef haline getirilir.

Karbon peeling de beklenen sonuçlar; tedavi sonrasında görülebilen pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin kısa sürede açılması, gözeneklerin hemen sıkılaşma cevabı gözlenir. Daha sonra ise; lekelerin açılmaya devam etmesi, cildin sıkılaşmasının artması, kollajen üretimindeki artışa bağlı olarak ciltte sıkılaşma, toparlanma gibi etkiler görülebilir.

Tüm bu etkilerinden dolayı Karbon Peeling:

  • Cilt yenileme
  • Akne tedavisi
  • Çil, güneş lekeleri
  • Geniş gözeneklerin tedavisi
  • Lekelerde açılma, melanmada etkin tedavi
  • Cilt sebum dengesinin sağlanması
  • Anti-aging tedavilerinde kullanılır.

Uygulama 2 hafta ara ile 6-10 seans arasında değişmektedir. Uygulama sonrasında hasta sosyal hayatına devam edebilir. Uygulama sırasında sadece hafif bir karıncalanma hissi olup tedavi ağrısızdır. Cilt işlem sonrasında parlaklık ve ışıltıya kavuşur.