Site Loader
KONUM | İLETİŞİM

us tekniği dudak dolgusu kliniğimizde özenle uygulanmaktadır. Rus tekniği dudak dolgusu uygulaması derken farklı ve özel bir teknikten bahsedilir. Tecrübe ve vizyon, sanatsal bakış da gerekir. Çünkü her yaş ve her dudak için farklı bir bakışa ihtiyaç vardır. Her ne kadar teknik belli bile olsa her dudak özeldir. Ve herkesin isteği veya hayali farklı olabilir. Bu nedenle kliniğimize başvuran, dudağında hafif veya belirgin bir volüm isteyen herkesle birebir tam olarak ne istediği konuşulur. Daha sonra yaklaşık nasıl bir sonuç ne miktarda dolgu ile mümkündür ayrıntılı bilgi verilir.

Çok fazla dolgu yapmak güzel sonuç doğurmaz. Önemli olan dudağı ördekleştirmeden, yani öne doğru değil yukarı doğru kıvırarak hacmini arttırmaktır. Bu teknik doğru uygulanırsa sonuç mükemmel olur. Bu teknikte yandan baktığınızda dudak öne doğru kesinlikle uzamaz. Asine yukarı doğru kıvrılır. Böylece burun dudak arasındaki mesafe kısalır, daha genç bir görünüm sağlanır.

Rus Tekniği Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Rus tekniği ile yapılan dudak dolgusunda incecik bir iğne seçilir. Rus tekniğine özel bir dolgu seçilmelidir. Yani dolgu onay almış, çok sert olmayan bir dolgu olmalıdır. Rus tekniği ile yapıldığında dudak illa çok belirgin olması gerekmez.

Rus tekniği dudak dolgusu ile de doğal bir dudak elde etmek mümkündür.

Bazı hastalarımız doğal olarak sonlanan dudak dolgusu uygulamalarımıza şaşırmaktadır. Bu Rus tekniği dudak dolgusu değil diye düşünmektedir. Ancak doğal isteyene doğal , belirgin isteyene belirgin uygulama yapılması çok mümkündür.

Bazen de kırklı yaşlarda olan hastalarımıza sadece hacmini ve nemini koruması için dudak dolgusu önermekteyiz. Nedeni yaşlanmayla çizgi gibi olan ve eriyen dudakları zamanında koruma altına almaktır. Bu yaşlarda yapılan hacmi koruyucu büyütmeden yapılan dudak dolgusu uygulamaları ilerde oluşacak dudağın kaybolma derecesinde erimesini önleyecektir. Çok geç yapıldığında bu doğal koruma etkisini yakalamak çok zor olmaktadır.

Rus dudağı tekniğini uygularken (russianlips) daha önce dudak dolgusu yapılıp şişirilmiş, sosis gibi olmuş y ada dudak üstü şişmiş dudaklarda önceki dolguyu eritmek gerekebilir. Daha önce yapılan ve üstü şişen dudakların geriye doğru kıvrılması zor olabilir. Teknik özel bir yetenek ve tecrübe gerektirir.

Rus Dudağı Tekniği İle Yapılan Dudak Dolguları Ne Kadar Sürer?

Diğer dolgu teknikleriyle yapılan dudak dolgusu ile aynıdır. Yaklaşık 1-1,5 yıl sürer. Bir daha yapılınca daha uzun sürer. Yapılan dolgu çok önemlidir. İyi bir seçim yapılmalıdır.

Rus Tekniği ile Yapılan Dudak Dolgusu Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Herhangi bir dolgudan yan etki olarak farkı yoktur. Tecrübeli ellerde ve doktorun yapması önerilir. Aksi halde oluşacak yan etkileri düzeltmek zor olabilir.

Rus Tekniği ile Yapılan Dudak Dolgusunun Farkı Nedir?

Rus dudağı diye adlandırılan teknikte dudaklar öne doğru asla ördekleşmez. Aksine yukarı doğru kıvrılır. Dudakta lift etkisi olur. Burun dudak hattı kısalır. Dolgu yapılmış görüntüsü olmaz. İstendiği takdirde daha belirgin kelebek şeklinde de yapılabilir.